Günlük yaşamda kullandığımız ev eşyalarında bakımlar son derece önemlidir. Klima bakımı ise bunlar arasından neredeyse en önem vereceğimiz bakım sıralamasının başında gelmektedir. Bir çok klima sahibi cihazlarında sık arızlanma yaşamaların genel nedenlerinden biride cihazlarında bakım yaptırmamaları diyebiliriz. istanbulklimateknikservis.com olarak tüm klima sahiplerine periyodik olarak bakım yaptırmalarını ve bakım tarihlerine uymalarını önermektedir. Sadece cihaz arızlarını önlemek adına değil daha sağlıklı bir ortak ve üstün performans içinde bakım çok değerlidir.

Klima Bakım Zamanı Nasıl Tespit Edilmektedir?

Klima Bakımı

Ülkemizde bildiğiniz gibi bir çok farklı markada oldukça çeşit seride klima cihazı bulunmaktadır. En sık kullanılan klima modellerinden en seyrek tercih edilen ve az rastlanan klimalar kadar firmamız sizlere en iyi Klima servisi hizmetini sunmaktadır. Ekiplerimiz her gitmiş olduğu onarım servisi, montaj ve bakım hizmetlerinde cihazlarınızın özelliğine göre kullanım sıklığınıza göre sizlere Klima Bakım Zamanı hakkın bilgi vermektedir. İstanbul da bir çok tüketici genelde bakım için sezon başlangıçlarını tercih etmektedir. Ortalama olarak klimalar en çok yaz dönemleri tercih edildiği gibi ilk baharın gelmesi ile bir çok kişi Klima Bakım için arayışlara girmektedir. İlk kurulumda sizlere bakımlar hakkında bilgi verileceği gibi ürün kitapçığınızda da bakım hakkında bilgileri bulabilir yada dilediğiniz zaman bizlere ulaşıp teknisyenlerimizden marka modelinize göre bakım takviminizi öğrenebilirsiniz.

Klima Bakım

Klima Bakımı Neleri Kapsamaktadır?

Öncelikle önemle belirtmek isterizki sizin için değerli olan Klima cihazınız için sizde ciddi firmalardan hizmet alınız. Güvenmediğiniz kişilere cihazlarınıza müdahale de ettirmeyin ve kesinlikle teslim etmeyiniz. Yetkisiz, bilgisiz ve uzman olmayan kişilerce yapılacak yanlış Klima Bakım işleri nedeni ile hem cihaz ömrü kısalmakta hemde ummadığınız arızlar süreç içerisinde yaşayabilmektesiniz. Klima Bakım işlerinde Klima Hava Filtresi Bakımı, Gaz Kontrolleri, Kompresör, iç ve dış ünite dahil komple bir elden geçme yapılması gerekmektedir.

 • Klima Hava Filtresi Bakım
  Hava filtreniz bulunduğu yuvadan çıkarılır ve temizliği detaylı şekilde yapılmaktadır. Hava filtreleri 15 gün aralıklarla tarafınızdan temizlenmesi önerilmektedir. Filtre temizlenmemesi durumlarından hava akışı engellenir ve karlaşma oluşur vede verimle performans düşer
 • Evaparatör ve Kondaser Temizliği
  Basınçlı hava veya su ile temizliği yapılmaktadır.
 • Klima Gaz Kontrolleri
  Gaz ayarı, alcak ve yüksek basınç değerli dahil komple kontrollerden geçirilmektedir.
 • Klima Elektrik Akım Kontrolleri
  Klimaya giden voltaj cihaz sağlığı açısından son derece önemlidir. V otomat, Voltaj ve tüm akım detaylı şekilde kontrol edilmektedir.
 • Soket Bakımı
  Klimanıza ait olan tüm soketler gözden geçirilir, bağlantılarının tümü kontrol edilmektedir.
 • Klima Bakım Drenaj
  Drenaj hattı temizliği her bakım işlemimizde mutlaka yapılmaktadır. Ayrıca Drenaj tavası da mutlaka temizlenmektedir.
 • Klima Fan Bakımı
  Klimada bulunan fan her bakım işlerinde kontrol edilir gerekli temizliği özenle yapılmaktadır.
 • Klima Genel temizlik
  Klimanızın tüm gerekli iç ünite işlemlerinin kontrolü ve bakımı yapıldıktan sonra dış yüzey temizliğide yapılıp sizlere teslim edilmektedir.
Garantili Klima Bakımı

Garantili Klima Bakım Desteği

Her şehrimizde yoğun klima kullanımı bulunmakta olup sezonlar yaklaştıkça da cihaz sahipleri tarafından servis ve bakım talepleri oldukça artmaktadır. Bizler yaz kış sizlere profesyonel düzeyde hizmet versek de sezon başlangıçlarında sadece yoğun taleplerde ortaya çıkan sayısız kişiler bulunmaktadır. Herhangi bir teknik servis merkezi bulunmayıp sadece mobil gezici olarak Klima Bakım yapmakta olanlardan hizmet alırken iki defa düşününüz. Ayrıca Klima Bakım fiyatlarında oldukça düşük bedeler talep edenlerde de dikkat etmeniz gerekmektedir. İstanbul Klima Teknik Servis olarak sizlere her yaptığımız iş ve işlemlerde en uygun fiyataları firma garantimiz altında sunmaktayız.